Oliwa z oliwek Extra Virgin

Oliwa z oliwek Extra Virgin

122,00
Produkt dostępny
Wyprodukowana wyłącznie dla Amway przez Carapelli Firenze SpA (certyfikat: UNI EN ISO 9001: 2000). Najwyższej jakości oliwa z pierwszego tłoczenia, wytwarzana mechanicznie z najlepszych śródziemnomorskich oliwek. Stanowi mieszaninę oliw z oliwek pochodzących z regionu Unii Europejskiej.


Charakterystyka
 
  • Wyprodukowana specjalnie dla Amway we współpracy z Carapelli Firenze – czołowym włoskim producentem wysokiej jakości produktów luksusowych.
  • Najwyższa jakość przekraczająca wymogi prawne.
  • Do produkcji wykorzystuje się tylko najlepsze, ręcznie zbierane oliwki z rejonu Morza Śródziemnego.
  • Ręczne zbieranie mniej naraża owoce na obtłuczenia i gwarantuje ich niską kwasowość (ok. 0,3%).
  • Zawiera w kwas oleinowy, polifenole i witaminę E.

Wartości odżywcze

 
Wartość odżywcza100 ml10 ml
Wartość energetyczna3378 kJ (822 kcal)338 kJ (82 kcal)
Tłuszcze91 g9 g
w tym
Tłuszcze nasycone14 g1,4 g
Tłuszcze jednonienasycone69 g6,9 g
Tłuszcze wielonienasycone  8,0 g0,8 g
Węglowodany0 g0 g
w tym
Cukry0 g0 g
Błonnik0 g0 g
Białko0 g0 g
Sól0 g0 g


W kuchni śródziemnomorskiej oliwa z oliwek jest tradycyjnie stosowana do: pieczenia, smażenia, grillowania, do sosów, dressingów, marynat, jako składnik do gotowania itd. Jednak ze względu na fakt, iż nienasycone kwasy tłuszczowe zawarte w oliwie z oliwek mogą ulec zniszczeniu w wysokich temperaturach, nie zalecamy stosowania oliwy do smażenia, grillowania i pieczenia.

Dodatkowe rady:

Przechowywać w temperaturze pokojowej, najlepiej w 20°C. Podczas przechowywania w temperaturze poniżej 7°C może wystąpić wytrącenie się niektórych związków (tzw. precypitacja). Jest to zjawisko normalne, gdyż kwasy tłuszczowe mają tendencję do krzepnięcia, co nie wpływa na jakość produktu. W przypadku wytrącenia się kwasów tłuszczowych trzymaj oliwę przez przynajmniej osiem godzin w temperaturze pokojowej, a wrócą one do swojej płynnej formy.
 
Rozmiar2 x 750 ml
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Korzystamy z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Zamknij