CZY WIESZ, ŻE UŻYWANIE CHEMICZNYCH ŚRODKÓW CZYSTOŚCI MOŻE POWODOWAĆ POWAŻNE CHOROBY?Naukowcy przekonują, że środki dezynfekujące na bazie chloru eliminują drobnoustroje chorobotwórcze, ale jednocześnie powodują problemy zdrowotne u dzieci.
Najnowsze badania przeprowadzono na 9,1 tys. dzieciach w wieku 6-12 lat, mieszkających w Finlandii, Hiszpanii i Holandii. 

U badanych sprawdzano, jak często w ciągu ostatniego roku występowały u dzieci zachorowania na grypę, apalenie zatok, zapalenie oskrzeli, zapalenie migdałków,  zapalenie ucha oraz zapalenie płuc. W kwestionariuszu znajdowały się też pytania o występowanie pleśni w domu oraz o użycie co najmniej raz w tygodniu podczas sprzątania preparatów zawierających chemiczne wybielacze. 

Wyniki badań wykazują wzrost ryzyka zachorowań na grypę, zapalenie migdałków i inne infekcje wśród dzieci, które przebywały w miejscach, gdzie do czyszczenia powierzchni używano preparatów zawierających środki wybielające na bazie chloru. 

"Częste używanie środków silnie dezynfekujących podczas sprzątania może być wywołane fałszywym przekonaniem, podsycanym dodatkowo przez reklamy, że nasze mieszkania powinny być całkowicie wolne od drobnoustrojów", możemy przeczytać w podsumowniu badania.

Wyniki te porównano z wynikami częstotliwości występowania chorób wśród dzieci, odnotowując, że poziom zachorowań był zawsze wyższy u dzieci, w których domach do sprzątania używano środków z wybielaczem.

W Hiszpanii 35 %. dzieci chorowało co najmniej raz w roku, a 26 %. chorowało częściej. Wysokie wskaźniki wyszły również.w Holandii, odpowiednio 39 i 21 proc. Najniższe wskaźniki odnotowano w Finlandii, gdzie tylko 29 % dzieci zachorowało raz w roku i jedynie u 21% odnotowano więcej zachorowań w ciągu tego samego roku. 

Środki z chemicznym wybielaczem najpowszechniejsze były w czasie badania w Hiszpanii, gdzie aż 72 badanych ich używa. Najrzadziej stosuje się je w Finlandii, gdzie tylko 7 % badanych potwierdziło ich używanie. W badaniu sprawdzano również środki do sprzątania szkół. Okazało się, że w Hiszpanii we wszystkich szkołach używa się chemicznych preparatów, podczas gdy w Finlandii nie używa się ich wcale!

Podsumowanie danych zebranych przez naukowców wskazuje, że korzystanie z chemicznych środków czystości, w szczególności z oowybielaczy może o 20 % zwiększać ryzyko zachorowania na grypę, aż o 35 % zwiększa ryzyko nawrotu w przypadku zapalenia migdałków oraz o 18 % podnosi ryzyko nawrotu jakiejkolwiek innej infekcji. 


Wyniki badań zostały opublikowane w Occupational & Environmental Medicine.

 
CO BĘDZIE BEZPIECZNYM ROZWIĄZANIEM DLA DOMU I RODZINY?Zdecydowanie dobrym wyborem jest stosowanie środków czystości posiadających certyfikaty amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska i A.I.S.E. Pozwala nam to stwierdzić czy na pewno dany produkt jest przyjazny zarówno dla środowiska jak i naszej rodziny.

 

POZNAJ AMWAY HOME™AMWAY HOME to produkty do prania, czyszczenia i zmywania naczyń, które dzięki zawartości BIOQUEST FORMULA™ charakteryzują się wysoką skutecznością działania. Ta unikalna formuła zawiera składniki naturalne, które nie tylko umożliwiają skuteczne sprzątanie, ale są również bezpieczne dla środowiska naturalnego.

 
 

 
 
image/png;;;bioquest.png


 

BIOQUEST FORMULA™To właśnie BIOQUEST FORMULA sprawia, że produkty marki AMWAY HOME wyróżniają się na tle produktów innych firm. BIOQUEST FORMULA wykorzystuje wysoce aktywne składniki pochodzące ze źródeł naturalnych, które zapewniają wyjątkowe rezultaty sprzątania bez szkody dla środowiska naturalnego. Produkty sygnowane jej logo są skoncentrowane, biodegradowalne i testowane dermatologicznie.

BIODEGRADOWALNE — każdy produkt, który jest opisywany jako biodegradowalny, musi ulegać naturalnemu rozkładowi, co oznacza, że nie może powodować zanieczyszczeń środowiska. Formuły produktów linii AMWAY HOME™ są całkowicie biodegradowalne.

SKONCENTROWANE – produkty AMWAY HOME są skoncentrowane i wysoce efektywne
w działaniu. Zamiast wypełniaczy i wody zawierają duży procent składników aktywnych, dlatego też potrzeba ich mniej, aby osiągnąć wspaniałe rezultaty. Dzięki temu oszczędzasz pieniądze.

TESTOWANE DERMATOLOGICZNIE – formuły produktów AMWAY HOME zostały przebadane przez dermatologów, dzięki czemu są bezpieczne i nie powodują alergii ani podrażnień. Proszek do prania odzieży dziecięcej SA8™ Baby dodatkowo został przetestowany przez pediatrów, którzy potwierdzili, że jest on łagodny dla wrażliwej skóry dzieci.


 
 


 

AKREDYTACJAJuż od ponad 60 lat Amway oferuje superskuteczne produkty czyszczące dla domu, które są zarazem przyjazne dla środowiska naturalnego. Produkty z linii Amway Home są w pełni bezpieczne – jeżeli stosowane są zgodnie ze swoim przeznaczeniem – i przyjazne dla środowiska naturalnego, co potwierdzają niezależne organizacje.

Karta A.I.S.E na rzecz zrównoważonych środkowiskowo środków i systemów czyszczących – wprowadzona przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Producentów Mydeł, Detergentów i Środków Czystości (International Association for Soaps, Detergents and Maintenance Products – A.I.S.E.), oficjalnego przedstawiciela branży detergentów działającego w Europie.
A.I.S.E. potwierdziła, że proces produkcji artykułów AMWAY HOME spełnia określone wymagania ekonomiczne, socjalne i środowiskowe. Uznanie organizacji A.I.S.E, będącej oficjalnym przedstawicielem branży producentów środków gospodarstwa domowego w Europie, jest dla nas wspaniałą nagrodą za naszą ciężką pracę, która polega na tworzeniu skutecznych produktów czyszczących, które mają pozytywny wpływ na środowisko.

Safer Choice. 

Amway jest również partnerem amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska (US Environmental Protection Agency) w programie Safer Choice. Logo Safer Choice na opakowaniu produktu wskazuje, że został on wyprodukowany w sposób przyjazny dla środowiska naturalnego i jest bezpieczny w stosowaniu.
Fakt, iż produkt został uznany przez EPA (amerykańską Agencję ds. ochrony środowiska) w ramach Safer Choice nie oznacza, że jest on polecany przez te instytucje. Etykieta Safer Choice oznacza, że formuła produktu, zgodnie ze sposobem, w jaki Amway zaprezentował ją EPA, zawiera składniki, które cechuje lepszy wpływ na zdrowie ludzkie oraz środowisko naturalne, w porównaniu z konwencjonalnymi produktami tego samego rodzaju. W odniesieniu do informacji dotyczących składu, składników i charakterystyki produktu, EPA/Safer Choice polegają wyłącznie na uczciwości i dobrej wierze Amway. EPA/Safer Choice nie przeprowadziły niezależnej identyfikacji, tj. na drodze analizy chemicznej, składników znajdujących się w formule produktu, jak również nie oceniły żadnych twierdzeń Amway niezwiązanych ze składnikami.
EPA/Safer Choice zapewniają ocenę związaną jedynie z wpływem na zdrowie ludzkie oraz środowisko naturalne, jak zostało to wyszczególnione w standardzie Safer Choice oraz zgodnie z obecnie dostępnymi informacjami i zrozumieniem naukowym. 
Sprawdź sam jak działają produkty Amway Home
i ciesz się czystym domem w bepiecznym wydaniu.
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Korzystamy z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Zamknij