CZY PICIE WODY Z KRANU JEST BEZPIECZNE?Odkręć kran i nalej szklankę wody. W zależności od regionu, źródła ujęcia i lokalnych przepisów, woda przeznaczona dla gospodarstw domowych i firm jest wielokrotnie filtrowana przy użyciu metod przemysłowych, a nawet w pewnym stopniu uzdatniana w celu poprawy jej jakości i smaku. 

Jest ona również regularnie i bardzo dokładnie monitorowana w celu zapewnienia, że potencjalne zanieczyszczenia nie przekraczają dozwolonych wartości i można ją bezpiecznie pić. Niektóre zakłady wodociągowe dodają do wody chlor w celu dezynfekcji, co jednak psuje jej smak.

Pójdź o krok dalej i zadbaj o to, aby z kranu nie płynęły nawet niewielkie ilości zanieczyszczeń ani chlor, dzięki czemu zdecydowanie poprawisz smak wody.


 
 

 

Powrót do źródeł — skąd płynie woda?


Jaką drogę musi pokonać woda, zanim popłynie z kranu? Jakie substancje trafiają do oczyszczalni ścieków i muszą zostać całkowicie odfiltrowane, aby wodę trafiającą do zbiorników wodnych można było na końcu bezpiecznie przepompować do rur wodociągowych, którymi płynie do domów, szkół i zakładów pracy? 

Przemysł: To między innymi rafinerie metali oraz fabryki produkujące różnego rodzaju wyroby — spożywcze, odzieżowe, użytkowe i inne. Metale ciężkie, takie jak ołów i rtęć, a także rozpuszczalniki i trihalometany mogą trafiać z zakładów przemysłowych do instalacji wodociągowych. Fabryki każdego dnia pompują niewielkie pozostałości zanieczyszczeń, z których część może przenikać do wód podziemnych, w związku z czym musi zostać całkowicie usunięta, aby woda płynąca do domów była bezpieczna i nadawała się do spożycia. 

Farmaceutyki: Leki — w tym antybiotyki i lekarstwa stosowane w terapiach hormonalnych, które są przepisywane przez lekarzy oraz weterynarzy — są masowo spożywane i wydalane do toalet lub bezpośrednio do wód gruntowych.

Rolnictwo: Gospodarstwa rolne prowadzące hodowle krów i innego inwentarza żywego stosują hormony oraz antybiotyki, a także intensywnie zwalczają szkodniki. Pestycydy i środki owadobójcze są stosowane w celu eliminowania różnych zagrożeń dla upraw i obejmują nieorganiczne substancje chemiczne, które mogą trafiać do wód podziemnych. 


Źródła zanieczyszczeń


​Przepływając przez rury wodociągowe, gospodarstwa rolne i różne zakłady przemysłowe, woda może łatwo ulec poważnemu zanieczyszczeniu. Przykładowo przyjmowane przez ludzi leki potrafią po wydaleniu przedostać się do wody. Tworzywa sztuczne nie ulegają biodegradacji, lecz rozkładają się na mikrodrobiny — cząsteczki o średnicy poniżej pięciu milimetrów. Takie mikrocząsteczki zostały już wykryte w wielu miejscach, w tym w spożywanej przez nas żywności, powietrzu, a także wodzie pitnej. Herbicydy i pestycydy mogą przedostawać się do źródeł wody pitnej wraz ze spływającymi wodami opadowymi z obszarów upraw. Należy również pamiętać, że niektóre występujące w wodzie chorobotwórcze wirusy i bakterie mogą powodować zakażenia przewodu pokarmowego oraz inne nieprzyjemne dolegliwości żołądkowe.

 

Specjalista od oczyszczania wody


Stacje uzdatniania wody dokładnie filtrują i oczyszczają wodę oraz regularnie badają jej jakość w celu usuwania zanieczyszczeń pochodzących z obszarów przemysłowych, rolniczych i mieszkalnych, które w większych ilościach mogłyby być szkodliwe. Większość z nich jest eliminowana, dzięki czemu woda płynąca do gospodarstw domowych jest bezpieczna. Niemniej jednak mogą w niej pozostać mikroskopijnej wielkości substancje, które na co dzień nie są dla nas szkodliwe, ale z pewnością wolelibyśmy ich nie spożywać!Osoby dorosłe powinny pić około dwóch litrów wody dziennie. Gdybyśmy wszyscy mieli pić tyle wody z plastikowych butelek, przyczynilibyśmy się do zwiększenia i tak ogromnej już ilości odpadów z tworzyw sztucznych. Część z tych odpadów nie nadaje się nawet do recyklingu i uwalnia do środowiska zanieczyszczenia, które trafiają następnie do spożywanej przez nas wody. Zastanówmy się, jakie zanieczyszczenia usuwa System oczyszczania wody eSpring i w jaki sposób eliminuje tak wiele niewidocznych cząsteczek. Za Systemem eSpring stoi 20 lat dedykowanych prac badawczo-rozwojowych, dzięki czemu dostarcza on krystalicznie czystą wodę. 


Na szczęście istnieje sposób pozwalający na usuwanie z wody nawet najmniejszych pozostałości zanieczyszczeń, takich jak azbest, osady, brud i osady kamienne. Opatentowany filtr węglowy stosowany w Systemie oczyszczania wody eSpring usuwa cząsteczki stałe o średnicy do 0,2 mikrona, czyli 300 do 500 razy mniejsze od grubości włosa ludzkiego (60–100 mikronów)! 


Lampa UV skutecznie usuwa przenoszone drogą wodną, potencjalnie chorobotwórcze bakterie (99,9999%), wirusy (99,99%) i cysty* (99,9%). W rezultacie możesz cieszyć się bezpieczną, czystą wodą. 

*Ograniczenie zawartości cyst poprzez UV dotyczy cyst bakterii ogoniastka jelitowego i Cryptosporidium.


20 lat eSpring™


Czy wiesz, że najlepiej sprzedająca się na świecie marka domowych systemów oczyszczania wody* skutecznie eliminuje (ogranicza lub zapobiega namnażaniu się) 99,99% przenoszonych drogą wodną chorobotwórczych bakterii i wirusów w wodzie pitnej? System eSpring™ ogranicza również zawartość niepożądanych cząsteczek, takich jak mikrodrobiny plastiku, chlor i metale ciężkie. W rezultacie poprawia smak i zapach wody z kranu, dzięki czemu Twoja rodzina może cieszyć się czystą, świeżą wodą przez cały dzień. W tym roku System eSpring świętuje dwudzieste urodziny!  

 
Sprawdź sam to fantastyczne rozwiązanie dla Twojego domu!


 
Źródło: https://amagram.amway.pl/pl/world-of-products/home-and-living/2814561​

 

 

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Korzystamy z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Zamknij